Kategorie rankingów


Jak tworzymy rankingi?

Wybór produktów do rankingów nie jest przypadkowy ani oparty na popularności. Nieustannie monitorujemy najnowsze produkty dostępne na rynku, analizujemy je, a następnie wystawiamy eksperckie oceny.

Spójrzmy prawdzie w oczy – Internet jest pełen rankingów, jednak większość z nich nie jest najwyższej jakości. Nie ma w nich żadnej wartości, a jedynie tabele z cenami, informacje uzyskane z porównywarek cen, które opierają się na popularności treści, pisanych przez pracowników najemnych, którzy nie mieli żadnej interakcji z danym przedmiotem czy nawet klasą.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się tej strategii. Poruszamy kwestie, które nie zostały poruszone gdzie indziej. Piszemy o sprzęcie, z którym mamy doświadczenie, ponieważ nasz zespół redakcyjny składa się z entuzjastów.

Następnie przechodzimy do konkretów:

  • Znaczna część podawanych przez nas rankingów jest potwierdzona naszymi osobistymi doświadczeniami i testami (podobne sekcje mamy na naszym blogu). Nie jesteśmy stronami, które opierają się wyłącznie na najbardziej sztywnych informacjach z porównywarek cenowych. Rozumiemy, że bycie najbardziej znanym nie musi oznaczać, że jest się najskuteczniejszym w jakikolwiek sposób, a zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie. Różnorodność produktów, które pokazujemy klientom, może zająć wiele godzin, zanim jeszcze wszystko zostanie zapisane… tzn. umieszczone w sieci.
  • Jeśli weźmiemy 20 produktów i przebadamy 100 z nich, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie uda nam się przetestować ich wszystkich. Ale to nie przeszkadza nam w ocenie ich zgodnie z naszą wiedzą na temat danej kategorii. Nie jest to dla nas problemem, ponieważ jesteśmy w stanie przeanalizować najważniejsze cechy sprzętu i znamy je. Nigdy nie pozostawiamy niczego przypadkowi i nie tworzymy listy produktów, wszystko opiera się na dokładnym badaniu.
  • Bierzemy również pod uwagę opinie internautów, które dokładnie badamy. W końcu istnieje wiele sposobów korzystania z konkretnych urządzeń. Niektóre rzeczy są wypuszczane na rynek dopiero po kilku latach. Dlatego recenzje i sugestie internautów są bardzo cenne. Są one oczywiście niezależne, jednak my również bierzemy pod uwagę fakt, że są one cenne.
  • Nie boimy się zadawać pytań specjalistom i serwisom zajmującym się sprzętem. Dzięki temu możemy dowiedzieć się wielu rzeczy, zwłaszcza w kontekście urządzeń używanych w domu.

Podsumowując ten rozdział Cenimy Twój czas, który poświęcasz na zapoznawanie się z udostępnianymi przez nas treściami, oraz Twoje pieniądze, które chciałbyś ulokować w najbardziej efektywny sposób, w jaki tylko możesz. Nie skupiamy się na samej liczbie krótkich wpisów, lecz poświęcamy dużo czasu każdej kategorii, czasem nawet całkowicie niszowej.

Wszystko po to, aby zaoferować Ci starannie wyselekcjonowane produkty sprzętowe, wraz z przeglądem ich możliwości i zdolności, wraz z obszernymi przewodnikami zakupu, które obejmują każde możliwe zagadnienie związane z rozważaną kategorią sprzętu. Poznaj różnorodne kategorie i daj nam szansę, a będziesz mógł zobaczyć, jak działamy i jakie są tego efekty.

Jakie są nasze wyniki?

Jedną z rzeczy, która może nas ograniczać, jest nasza wyobraźnia. W końcu kupujemy wiele przedmiotów. Wiele z nich jest niedrogich i nie zastanawiamy się zbytnio nad wyborem. Niektóre są drogie i chcielibyśmy mieć pewność, że inwestujemy nasze pieniądze w jak najbardziej efektywny sposób.

Ale cena nie jest wyznacznikiem, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość oferowanego jedzenia. Nie ma znaczenia, czy coś kosztuje Cię średnio 20 zł, czy może 20000 zł. W każdej sytuacji staramy się tworzyć produkty wysokiej jakości i niezawodne. Nietrudno zauważyć, że większość klasyfikacji dotyczy urządzeń elektronicznych, ponieważ to właśnie w sprzęcie elektronicznym pojawia się wiele problemów związanych z zakupami.

Celem naszych redaktorów jest zapewnienie, że nasze drzewo kategorii będzie się szybko rozrastać poprzez dodawanie nowych gałęzi. Dlatego należy regularnie odwiedzać tę stronę w poszukiwaniu najlepszego sprzętu dla siebie lub na prezent dla bliskich.

Rankingi są jednak subiektywne…

Z pewnością chcemy łączyć luźny, osobisty styl z solidnym zrozumieniem. Nie jesteśmy zwolennikami sztywnych, encyklopedycznych opisów. Rankingi to rodzaj treści, która z zasady może być subiektywna, jednak jest pewne „ale”. W szczególności jest to proces patrzenia na przedmioty pod różnymi kątami. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku bardziej rozbudowanych klasyfikacji, w których bierzemy pod uwagę zarówno sprzęt z najwyższej półki, jak i ten budżetowy. Zawsze staramy się określić kategorie osób, które będą korzystać z takich produktów, ich wymagania i oczekiwania. Następnie analizujemy, czy sprzęt z danego przedziału cenowego może spełnić te wymagania. Stanowi to wyraźny kontrast z subiektywnym charakterem, który znajduje odzwierciedlenie w zestawieniu, jednak w praktyce możliwe jest łączenie jednego urządzenia z drugim.

Zawsze staramy się określić kategorie osób, które będą korzystać z takich produktów, ich wymagania i oczekiwania. Następnie analizujemy, czy sprzęt z określonego przedziału cenowego może spełnić te wymagania. Stanowi to wyraźny kontrast z subiektywnym charakterem, który znajduje odzwierciedlenie na liście, jednak w praktyce możliwe jest łączenie jednego urządzenia z drugim.

Ogólnie rzecz biorąc, zamieszczamy nasze 3 grosze, ale nie zapominamy, że każdy z nas jest indywidualnością, która podchodzi do zakupu z różnymi celami i budżetami. Możemy stanąć pośrodku i przyjrzeć się różnym potrzebom.

Nasze rankingi aktualizowane są na bieżąco!

Kolejny problem z wieloma stronami, które próbują budować rankingi. Przy setkach, jeśli nie tysiącach stron, trudno jest utrzymywać regularne aktualizacje, prawda? Jest to ogromny wysiłek i nie każdy jest skłonny do pracy nad nim. Ciszowe dziedziny często prowadzą do stagnacji. Natomiast w tych bardziej znanych zachodzą ciągłe zmiany, na które eksperci muszą umieć reagować w profesjonalnych materiałach. My z pewnością szybko reagujemy!

Staramy się regularnie aktualizować wszelkie informacje zawarte w materiałach, które Państwu przedstawiamy, aby nigdy nie były one nieaktualne, ponieważ jest to główny problem tej branży. Jest to czasochłonne i trudne zadanie, jednak prowadzenie tego typu serwisu byłoby daremne. Nie należy też polegać na datach, które są wyświetlane obok publikacji na różnych stronach. Większość portali stosuje auto-aktualizacje, które nie wprowadzają żadnych zmian w spisach treści czy tabelach produktów. Mają one jedynie sprawić, że użytkownik uwierzy, iż zostały one dokonane np. kilka dni temu (w rzeczywistości mogą mieć wiele lat bez żadnych zmian).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakupów, nie wahaj się do nas zadzwonić. Można to zrobić w sekcji komentarzy na liście przedmiotów, e-mailem lub poprzez naszą grupę na Facebooku (sugestie RTV/AGD). Chętnie odpowiemy na każde pytanie i pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję. Jest to oczywiście całkowicie bezpłatne.

Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci w sposób indywidualny.