Ranking zmywarek – wrzesień 2023

  • 83619

Kiedy mamy zamiar kupić zmywarkę – czy to w sklepie stacjonarnym, czy też w internetowym – powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Trzeba się zastanowić m.in. jak często gotujemy, a co za tym idzie, ile naczyń mamy do zmywania i jakie są to naczynia, czy wszystkie można włożyć do urządzenia. W przeciwnym razie staniemy przed bardzo trudnym wyborem, bo oferta modeli zmywarek jest niezmiernie szeroka i trudno będzie zdecydować się na wybór tej jednej, konkretnej. Dlatego też, aby ułatwić Wam wybór, prezentujemy ranking zmywarek.

Sprawdź więc, kto aktualnie rządzi na tym rynku!

1. Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Jakość

Wymiary (SxWxG) 45 x 85 x 59 cm
Pojemność/Zużycie wody – cykl 10 kpl. / 9 litrów
Zużycie prądu (100 cykli) 67 kWh = 51,59 zł
System mycia sztućców szuflada na sztućce
Poziom hałasu 44 dB

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Czujniki zamontowane w tym urządzeniu pozwalają na automatyczny dobór temperatury, czasu oraz mocy zmywania. Zmywarka zużywa jedynie 9 litrów wody w programie Eco, a to dzięki zbiornikowi Green Tank, który filtruje i przechowuje wodę z ostatniego płukania. Przechowywanie trwa maksymalnie 72 godziny, co niweluje ryzyko powstawania bakterii. Funkcja Multizone umożliwia zmywanie niewielkiej ilości naczyń w dowolnym koszu przy odpowiedniej oszczędności energii, wody i mocy. To najlepsza zmywarka, która dzięki funkcji PowerClean Pro poradzi sobie także z zaschniętym brudem na patelniach i urządzeniach żaroodpornych.

2. Whirlpool WSFO 3O23 PF X

Jakość

Wymiary (SxWxG) 45 x 85 x 59 cm
Pojemność/Zużycie wody – cykl 10 kpl. / 9 litrów
Zużycie prądu (100 cykli) 76 kWh = 58,52 zł
System mycia sztućców szuflada na sztućce
Poziom hałasu 43 dB

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Model został wyposażony w 7 automatycznych programów, a największym atutem urządzenia jest innowacyjna technologia 6. zmysłu, czyli ustawienie pozwalające dopasować temperaturę, czas i moc pojedynczego programu do potrzeb. Dodatkową przestrzeń można uzyskać, dzięki regulacji górnego kosza oraz składanym grzebieniom kosza dolnego, co pozwala jednorazowo umieścić w zmywarce więcej naczyń i kuchennych przyborów.

3. Bosch SPS4HMI53E

Jakość

Wymiary (SxWxG) 45 x 84,5 x 60 cm
Pojemność/Zużycie wody – cykl 10 kpl. / 9,5 litra
Zużycie prądu (100 cykli) 76 kWh = 58,52 zł
System mycia sztućców szuflada na sztućce
Poziom hałasu 45 dB

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Bosch SPS4HMI53E serii 4, która wyróżnia się na rynku możliwością sterowania zdalnego również poza domem. Urządzenie posiada podwójny system zraszania DuoPower, który ułatwia dotarcie do wszystkich miejsc, a inteligenty asystent dozowania stopniowo rozpuszcza tabletkę, co zwiększa efektywność procesu mycia. W modelu tym maksymalnie wykorzystano przestrzeń i dodano komorę na mniejsze przybory kuchenne. Funkcja SpeedPerfect Plus pozwala zaoszczędzić do 66% czasu trwania cyklu, dzięki czemu zmywarka cechuje się dużą wydajnością przy niskim poborze wody i energii.

4. Amica DFM66C8EOiBD

Jakość

Wymiary (SxWxG) 59,8 x 84,5 x 60 cm
Pojemność/Zużycie wody – cykl 14 kpl. / 9,8 litra
Zużycie prądu (100 cykli) 75 kWh = 57,75 zł
System mycia sztućców szuflada na sztućce
Poziom hałasu 44 dB
Połowa załadunku tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Wybór urządzenia Amica to większa oszczędność pieniędzy, ponieważ dzięki klasie energetycznej C można zużyć o 31% mniej energii w porównaniu do pracy zmywarek o klasie energetycznej F, zachowując perfekcyjną czystość i jakość mycia. Największym atutem jest zastosowanie funkcji gorącej pary SteamPower, która w ostatniej fazie cyklu usuwa wszystkie drobnoustroje i skutecznie suszy naczynia, pozostawiając je pełnymi blasku. Zmywarka posiada składane elementy zarówno w koszu górnym, jak i dolnym oraz zabezpieczenie AquaStop, które chroni przez zalaniem w czasie awarii.

5. Beko DEN48520X

Jakość

Wymiary (SxWxG) 59,9 x 85 x 60 cm
Pojemność/Zużycie wody – cykl 15 kpl. / 9,5 litra
Zużycie prądu (100 cykli) 97 kWh = 74,69 zł
System mycia sztućców koszyk na sztućce, szuflada na sztućce
Poziom hałasu 43 dB
Połowa załadunku tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

To jedna z najlepszych zmywarek na rynku, wyposażona w przełomową technologię CornerIntense. Chodzi o wyjątkową konstrukcję głównego ramienia myjącego, które jest wyposażone w dodatkową dyszę. To gwarantuje, że woda pod wysokim ciśnieniem dociera do każdego zakamarka zmywarki. Program QuickShine to idealne rozwiązanie do codziennego zmywania – trwa on zaledwie 58 minut. Na docenienie zasługuje też intuicyjny wyświetlacz DirectAccess, ułatwiający ustawienie odpowiedniego programu i jego parametrów zmywania. Podobnie jak w innych modelach Beko, także tutaj istnieje możliwość zdjęcia blatu i ustawienia zmywarki pod tym kuchennym.