Ranking żelazek – wrzesień 2023

  • 123622

Dobre żelazko parowe musi w mgnieniu oka rozprostować Twoje ciuchy. Powinno też być wygodne w obsłudze oraz funkcjonalne. Właśnie takie modele znajdziesz w moim rankingu najlepszych żelazek. Wszystko na bazie własnych testów i wielogodzinnej analizy!

Przed Tobą niezależny i aktualizowany ranking. Wyróżniłem w nim najwydajniejsze i najmocniejsze żelazka parowe. Ułatwią Ci obowiązek prasowania, szybko wygładzając, co tylko zechcesz. Co więcej, nie zabrakło tu zróżnicowania. Znajdziesz zarówno lekkie żelazko, jak i takie z automatycznym doborem temperatury, które nie przypala ubrań.

Sprawdź więc, kto aktualnie rządzi na tym rynku!

1. PHILIPS GC2998/80

Jakość

Moc: 2400 W
Uderzenie pary: 170 g
Strumień pary: 45 g/min
Zbiornik na wodę: 320 ml
Stopa SteamGlide
Udogodnienia
Blokada kapania
Funkcja odkamieniania Calc-Clean
Duży otwór wlewowy
Spryskiwacz
Automatyczne wyłączanie

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Jest kilka cech, którymi powinno odznaczać się dobre żelazko. Są to duża moc, zapewniająca szybkie nagrzewanie i utrzymywanie stałej temperatury, poręczność, lekkość i wygodna konstrukcja, a także rozwiązania podnoszące efektywność prasowania: wyrzut pary i spryskiwacz. Model Philips GC2998/80 spełnia wszystkie te parametry. Ma moc 2400 W, dzięki czemu nagrzewa się w kilkanaście sekund. Wyposażony jest w spryskiwacz, ciągły strumień pary, a także wyrzut pary, które pomagają rozprasować nawet najoporniejsze zagniecenia. Zaletą jest duży zbiornik na wodę, którego nie trzeba co chwilę uzupełniać. To urządzenie wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu.

2. PHILIPS GC5039/30

Jakość

Moc: 3000 W
Uderzenie pary: 260 g
Strumień pary: 75 g/min
Zbiornik na wodę: 350 ml
Stopa SteamGlide Advanced
Udogodnienia
Blokada kapania
System odkamieniania Quick Calc Release
Czujnik DynamiQ
Jonizacja pary
Technologia OptimalTemp

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Jeśli szukasz urządzenia, które przenosi prasowanie na wyższy poziom i nie interesuje Cię zwykłe żelazko, ranking niniejszy uwzględnia i takie z najwyższej półki. Model GC5039/30 Azur Elite to najwyższy model w ofercie marki Philips. Zastosowano w nim technologię OptimalTEMP, która zabezpiecza prasowaną odzież przed przypaleniem, ale przede wszystkim sprawia, że nie musisz regulować temperatury! Po prostu prasujesz wszystko – od dżinsu po jedwab. Kolejnym rozwiązaniem jest DynamiQ, czyli inteligentne automatyczne uwalnianie pary. Żelazko wykrywa ruch i dopasowuje jej ilość, by dokładniej prasować. Jeśli prasujesz wolniej – wyrzut pary jest większy. Cechą wyróżniającą model GC5039/30 jest jonizacja pary.

3. TEFAL Easygliss FV3970

Jakość

Moc: 2400 W
Uderzenie pary: 150 g
Strumień pary: 35 g/min
Zbiornik na wodę: 350 ml
Stopa Durilium Airglide
Udogodnienia
Blokada kapania
Automatyczne wyłączanie
System antywapienny
Duży otwór wlewowy
Wyprofilowana końcówka stopy

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Silną stroną żelazka Tefal Easygliss FV3970 jest stopa Durilium Airglide, która delikatnie przesuwa się po tkaninie, dzięki czemu prasowanie jest wygodniejsze i odbywa się bez wysiłku. Odznacza się ona dużą wytrzymałością na zadrapania, dając nam pewność efektywnego prasowania przez wiele lat. Model Easygliss FV3970 ma wszystko, czego oczekujemy od dobrego żelazka: wytwarzanie pary, wysoką moc, zabezpieczenie przed kapaniem oraz automatyczne wyłączenie zarówno w przypadku zakończenia pracy, jak i przewrócenia. Patrząc na te wszystkie rozwiązania możemy dojść do wniosku, że cena jest dodatkowym atutem prezentowanego modelu.

4. PHILIPS GC2678/30

Jakość

Moc: 2400 W
Uderzenie pary: 190 g
Strumień pary: 40 g/min
Zbiornik na wodę: 300 ml
Przewód: 2 m
Udogodnienia
Blokada kapania
Automatyczne wyłączanie
System antywapienny
Obrotowy przewód
Duży otwór wlewowy

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Jest to żelazko ze średniej półki cenowej, które oprócz podstawowych funkcji, takich jak spryskiwacz czy blokada kapania, zawiera też kilka ciekawych rozwiązań, które znacznie ułatwiają i przyspieszają prasowanie, a także dają użytkownikowi poczucie bezpiecznego prasowania. Moc 2400 W skraca czas nagrzewania, co znacznie ogranicza stratę czasu. Dużą zaletą modelu Philips GC678/30 jest prasowanie w pionie, co przydaje się, kiedy chcemy szybko odświeżyć lub wygładzić odzież. Ważne cechy to: obrotowy przewód i duży zbiornik na wodę.

5. OPTIMUM ZL-0160

Jakość

Moc: do 871 W
Płynna regulacja temperatury
Stalowa stopa
Przezroczysty zbiornik na wodę
Waga: 550 g
Udogodnienia
Długi przewód
Funkcja pary
Składany uchwyt
Lampka kontrolna
Zamykany otwór wlewowy

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Jeśli często podróżujesz, z pewnością przyda Ci się takie żelazko. Ranking uwzględnia ten model, gdyż jest to praktyczne i funkcjonalne żelazko turystyczne. Optimum ZL-0160 jest dla osób, które lubią mieć w podróży własne żelazko. To poręczny, małogabarytowy sprzęt o podstawowych funkcjach, takich jak zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz płynna regulacja temperatury. Składana rączka sprawia, że urządzenie łatwo zmieści się w każdym bagażu. Warto zauważyć też możliwość prasowania z parą, która w modelach turystycznych spotykana jest rzadko.