Ranking soundbarów – wrzesień 2023

  • 61219

Który soundbar jest najlepszy? Szybko tego się dowiesz, czytając mój niezależny, subiektywny ranking soundbarów z opiniami. Zebrałem polecane modele z różnych segmentów cenowych, aby każdy znalazł dla siebie idealną belkę audio!

Na podstawie niezależnych testów wyłoniłem dla Ciebie najlepsze soundbary. Jakie są? Najmocniejsze, z krystalicznie czystym dźwiękiem i najczęściej z subwooferem. Czołowe propozycje nadają się nie tylko do telewizora i filmów, ale i do muzyki, a nawet słuchania koncertów!

Nasz TOP-5 najlepszych soundbarów na polskim rynku:

1. Samsung HW-A550

Jakość

Liczba kanałów   2.1
Subwoofer w zestawie   bezprzewodowy
Moc   410 W
Łączność bezprzewodowa   Bluetooth
Dekodery dźwięku HD Dolby Audio, Dolby Digital, DTS Virtual: X

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Samsung HW-A550 to najlepszy soundbar w zestawieniu również ze względu na optymalizację dźwięku pod kątem oglądanych treści. Funkcja inteligentnego dźwięku analizuje i przystosowuje brzmienie zależnie od tego, czy oglądasz film, transmisję sportową, czy też wiadomości. Z zakupu soundbara zadowoleni będą nie tylko miłośnicy filmów czy muzyki, ale również gracze – HW-A550 został wyposażony w specjalny tryb gry. Dzięki niemu dużo łatwiej zorientujesz się na przykład, skąd dochodzą odgłosy w grze.

2. LG SL6YF

Jakość

Liczba kanałów   3.1
Subwoofer w zestawie bezprzewodowy
Moc   420 W
Łączność bezprzewodowa
  Bluetooth
Dekodery dźwięku HD Dolby Audio, Dolby Digital, DTS Digital Surround, DTS Virtual: X

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Urządzenie oferuje 3.1-kanałowy dźwięk i moc 420 W, co razem z obsługą technologii takich jak DTS Virtual: X (odpowiadająca za otoczenie dźwiękiem, podobne do tego znanego z kina) zapewnia bardzo dobre doznania dźwiękowe. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę niewygórowaną cenę soundbara.
Trzy głośniki przednie i subwoofer dbają o brzmienie przestrzenne. Jednak po dokupieniu bezprzewodowych głośników satelickich dźwięk może być jeszcze bardziej trójwymiarowy i mocniejszy. LG SL6YF obsługuje dźwięk w wysokiej rozdzielczości 24bit/96kHz (High-Resolution) – głęboki, pozbawiony zniekształceń i jak najbliższy temu, co przygotowali twórcy muzyki.

3. Samsung HW-Q60T

Jakość

Liczba kanałów   5.1
Subwoofer w zestawie   bezprzewodowy
Moc   360 W
Łączność bezprzewodowa   Bluetooth
Dekodery dźwięku HD Dolby Audio, DTS Digital Surround, DTS Virtual: X

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Samsung HW-Q60T to kolejny model koreańskiego producenta, który trafił do naszego rankingu soundbarów. Przygotowany został przez światowej rangi inżynierów Samsung Audio Lab, którzy korzystają z innowacyjnych form modelowania komputerowego i zaawansowanych technologii akustycznych.
Dzięki obsłudze technologii DTS:X, generującej trójwymiarowy dźwięk, potrafi zamienić pokój w salę kinową. Technologia Samsung Acoustic Beam dba o synchronizację dźwięku z akcją rozgrywającą się na ekranie podczas oglądania filmu lub grania w gry – jeśli samolot nadlatuje z prawej strony, stamtąd właśnie dobiegną odpowiednie odgłosy

4. JBL Bar 9.1

Jakość

Liczba kanałów   5.1.4
Subwoofer w zestawie   bezprzewodowy
Łączność bezprzewodowa   Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2, Chromecast
Dekodery dźwięku HD Dolby Atmos, DTS: X

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Urządzenie ma 5.1.4-kanałowy dźwięk i imponującą moc 820 W. Na system 5.1.4 składają się cztery elementy: głośnik centralny, dwa odłączane od niego, bezprzewodowe głośniki surround oraz zapewniający precyzyjne basy, 10-calowy bezprzewodowy subwoofer. Każdy głośnik satelicki ma po jednym przetworniku, a głośnik centralny dwa przetworniki skierowane w górę (odbijają dźwięk od sufitu). Razem ze wspomnianą ogromną mocą, a także wsparciem dla Dolby Atmos i DTS:X zapewnia to przestrzenne, potężne i czyste brzmienie urządzenia. 

5. Denon DHT-S416

Jakość

Liczba kanałów   2.1
Subwoofer w zestawie   bezprzewodowy
Łączność bezprzewodowa   Wi-Fi, Bluetooth, Chromecast
Dekodery dźwięku HD Dolby Digital

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Soundbar uznanego japońskiego producenta sprzętu audio korzysta z zaawansowanych przetworników i elektroniki. 5.1-kanałowy dźwięk z dekodowaniem Dolby Digital zapewnia doskonałe, przestrzenne brzmienie z odtwarzaczy Blu-ray, konsol czy aplikacji VOD. Technologia Denon Dialogue Enhancer pozwala lepiej rozumieć dialogi, bez konieczności zwiększania głośności. Z kolei trzy tryby dźwięku: Film, Noc i Muzyka, pozwalają dopasować ustawienia soundbara zgodnie z okazją czy źródłem.