Ranking rabotów kuchennych – wrzesień 2023

  • 89420

Robot kuchenny co prawda nie jest jeszcze w stanie zastąpić człowieka w kuchni, daje nam jednak wiele wspaniałych możliwości, ułatwiając naszą pracę związaną z gotowaniem i pieczeniem. Ciągły rozwój technologii sprawia, że producenci przygotowują dla nas niezwykłe modele robotów kuchennych. Nie jest łatwo dokonać dobrego wyboru, biorąc pod uwagę ilość produktów, które możemy nabyć w tradycyjnych oraz internetowych sklepach. Przygotowaliśmy dla was ranking najtańszych oraz najlepszych robotów kuchennych, dzięki któremu podjęcie satysfakcjonującej decyzji powinno okazać się znacznie łatwiejsze.

Nasz TOP-5 najlepszych robotów kuchennych na polskim rynku:

1. BOSCH MUM58364

Jakość

Moc silnika: 1000 W
Mechaniczna, skokowa regulacja
7 prędkości pracy
Pojemność misy: 3,9 l
Pojemność kielicha blendera: 1,25 l
Udogodnienia
Schowek na przewód
EasyArm Lift – łatwe unoszenie ramienia
Tryb pulsacyjny
Antypoślizgowe nóżki
Pokrowiec na akcesoria

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Urządzenie to ma ciekawy design i będzie świetnie prezentować się w każdej kuchni. Jego mocną stroną jest duża liczba funkcji: przy jego pomocy można mielić, kroić na plastry, mieszać, miksować, siekać, ubijać pianę, kroić w kostkę, trzeć i wyciskać sok. Silnik o mocy 1000 W, z łatwością upora się z twardymi składnikami, a siedmiostopniowa regulacja prędkości, umożliwi dopasowanie pracy do przygotowywanej potrawy. Dodatkiem do modelu jest elegancki pokrowiec na akcesoria.

2. KENWOOD KVL85.124SI Titanium Chef Baker XL

Jakość

Moc silnika: 1200 W
Sterowanie cyfrowe
Pojemność misy: 5 oraz 7 l
Pojemność kielicha blendera: 1,6 l
Kolor: srebrny
Udogodnienia:
Dwie misy o różnej pojemności
Łatwe unoszenie ramienia
Wbudowana waga z wyświetlaczem
Antypoślizgowe nóżki
Możliwość mycia części w zmywarce

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Ranking obejmuje ten model ze względu na atrakcyjne wyposażenie, obejmujące trzy mieszadła ze stali nierdzewnej, szklany blender, malakser, wyciskarkę do cytrusów, maszynkę do mielenia oraz uniwersalny młynek. Dużą zaletą tego sprzętu, są dwie misy o różnych rozmiarach. Większa w rozmiarze XL, ma pojemność aż 7 l, co zdecydowanie pozwoli przygotować nawet bardzo dużą potrawę. Warto wspomnieć także o wbudowanej wadze, która ułatwia odmierzenie dokładnej ilości składników.

3. KITCHENAID Artisan 5KSM125EER

Jakość

Moc silnika: 300 W
Płynna regulacja obrotów
10 prędkości pracy
Pojemność misy: 4,8 l
W pełni metalowa konstrukcja
Udogodnienia:
Misa z uchwytem
Uchylna głowica
Uniwersalne gniazdo do montażu przystawek
Antypoślizgowe nóżki
Łatwe mycie dzięki zaokrąglonym kształtom

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Urządzenia marki KitchenAid wyróżnia oryginalny design w stylistyce retro. Model Artisan 5KSM125EER odznacza się czerwoną obudową z elementami srebra. Jego największą zaletą jest wytrzymała, metalowa konstrukcja z antypoślizgowymi nóżkami. Sprzęt ten polecany jest dla osób szukających podstawowych funkcji jak mieszanie, miksowanie, ubijanie piany i ugniatanie ciasta. Opływowe kształty robota sprawiają, że jest on łatwy w czyszczeniu i zawsze będzie ozdobą kuchni.

4. KENWOOD KVL85.704SI Chef XL Titanium

Jakość

Moc silnika: 1200 W
Płynna regulacja mocy
Masa: 11,5 kg
Pojemność misy: 5 oraz 7 l
Pojemność kielicha blendera: 1,6 l
Udogodnienia:
Timer
Wyświetlacz
Możliwość mycia części w zmywarce
Antypoślizgowe nóżki
Wbudowana waga

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Model KVL85.704SI Chef XL Titanium marki Kenwood, wyposażony jest w szereg funkcji, które ma dobry robot kuchenny. Ranking obejmuje go ze względu na wielozadaniowość, bogate akcesoria i przystawki, a także solidne wykonanie. Model ma płynnie sterowany silnik o mocy 1200 W z przydatnym trybem pulsacyjnym. Warto zwrócić uwagę na dodatkową misę w zestawie, co umożliwia przygotowanie różnych dań w tym samym czasie, bez konieczności natychmiastowego mycia.

5. GÖTZE & JENSEN SB600K

Jakość

Moc silnika: 1000 W
Mechaniczna, skokowa regulacja
10 prędkości pracy
Pojemność misy: 4,2 l
Pojemność kielicha blendera: 1,5 l
Udogodnienia:
Ruch planetarny
3 rodzaje mieszadeł
Tryb pulsacyjny
Antypoślizgowe nóżki
Metalowa obudowa

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Robot SB600K marki Götze & Jensen ma dziesięć stopni mocy oraz tryb pulsacyjny. Misa robocza ma pojemność 4,2 l, więc bez problemu można ubić w niej pianę z wielu jaj. Model przeznaczony jest do mieszania, siekania czy ubijania, a także mielenia mięsa. Wyposażony jest także w blender ze szklanym kielichem o pojemności 1,5 l.