Ranking myszek – wrzesień 2023

  • 61219

Dobra myszka do gier to jedno z tych akcesoriów komputerowych, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika wirtualnych przygód. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż sprzęt dla graczy charakteryzuje się dużo większą precyzją, dokładnością, zasięgiem, rozdzielczością czy ilością aktywnych przycisków niż standardowe wyposażenie laptopów czy komputerów stacjonarnych. Dzięki temu przeżywanie wirtualnych przygód wchodzi na zupełnie inny wymiar. Jednak duża ilość dostępnych na rynku urządzeń tego typu powoduje, iż nie każdy wie, czym charakteryzują się najlepsze myszki dla graczy. Rankingi pojawiające się w prasie lub na stronach internetowych przedstawiają tak wiele akcesoriów, iż można się w nich pogubić. Dlatego tak często pada pytanie: jaka myszka gamingowa będzie najlepsza?

Nasz TOP-5 najlepszych myszek na polskim rynku:

1. SteelSeries Rival 5

Jakość

Typ myszy optyczny, przewodowa
Czułość myszy 18000 dpi
Typ podłączenia USB
Liczba przycisków 9

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Precyzyjna, wygodna i bardzo wytrzymała myszka podbiła serca graczy. Na uwagę zasługują wysoka czułość sensora na poziomie 18 000 dpi oraz śledzenie 1:1, które gwarantują szybkie i dokładne działanie, nawet w najbardziej wymagających grach. SteelSeries Rival 5 została wyposażona w technologię Tilt Tracking, która eliminuje niepożądane śledzenie podczas upadków pod kątem czy szybkich ruchów. Na wygodę użytkowania wpływa 9 programowalnych przycisków, w tym pięcioprzyciskowy panel boczny. Wszystkie przełączniki zostały ulepszone, są odporne na kurz i wodę, wytrzymują ponad 80 mln kliknięć oraz – co najważniejsze – zapobiegają podwójnym kliknięciom.

2. Logitech G502 Hero High Performance

Jakość

Typ hybrydowa
T

Typ myszy optyczny, przewodowa
Czułość myszy 25600 dpi
Typ podłączenia USB
Liczba przycisków 11

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Logitech G502 Hero High Performance to propozycja dla wymagających graczy, którzy cenią nowe rozwiązania oraz możliwości personalizacji elektronicznego gryzonia. W zestawie znajdują się dodatkowe obciążniki, dzięki którym można manipulować wagą urządzenia i dostosować je do własnych preferencji. Konstrukcja jest bardzo przemyślana, ponieważ wagę można odpowiednio rozłożyć na kilkanaście różnych sposobów. Kształt myszki został zaprojektowany w taki sposób, aby idealnie leżała w dłoni. Takie rozwiązanie sprawia, że dłoń nie męczy się podczas długich rozgrywek. Bardzo precyzyjny sensor HERO śledzi ruch w zakresie 100–25 600 dpi!

3. Razer Basilisk Ultimate

Jakość

Typ myszy optyczny, bezprzewodowa
Czułość myszy 20000 dpi
Typ podłączenia Radiowy
Liczba przycisków 11

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Mysz Razer Basilisk Ultimate łączy wygodę bezprzewodowych myszek z precyzją i ulepszoną łącznością, jaką gwarantuje przewód. Jedenaście wbudowanych klawiszy można dowolnie mapować, a programowanie skrótów makro daje przewagę nad przeciwnikiem w postaci złożonych kombinacji lub akcji. W bazyliszku można również personalizować rodzaj podświetlenia w aż 14 strefach oświetleniowych, co daje ponad milion różnych kombinacji iluminacji. Cechą wyjątkową jest możliwość regulacji oporu rolki przewijania.

4. A4tech Bloody Blazing A60

Jakość

Typ myszy optyczny, przewodowa
Czułość myszy 4000 dpi
Typ podłączenia USB
Liczba przycisków 8

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Ta sympatyczna konstrukcja zgodnie ze swoją nazwą krwawi i płonie! Rzecz jasna w designie. Niepowtarzalne wzornictwo i podświetlenie RGB wyróżniają projekt tajwańskiego producenta na tle pozostałych myszek w rankingu myszek gamingowych. Obudowa pokryta została „krwawymi” łapkami, a dookoła niej wmontowano pasek świetlny. Rzecz jasna łapki świecą razem z paskiem. Ale nie tylko kolorowa choinka zasługuje na uznanie – przełączniki wykorzystują sensor podczerwieni do aktywacji, co pozwala zredukować opóźnienia do 0,2 ms oraz eliminuje podwójny klik. Technologia ta nazwana została Light Strike II i pozwala na ponad 100 mln kliknięć. 

5. Genesis Xenon 800

Jakość

Typ myszy optyczny, przewodowa
Czułość myszy 16000 dpi
Typ podłączenia USB
Liczba przycisków 8

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Genesis Xenon 800 jest kolejną „dziurawą” propozycją wśród gryzoni. Z tego względu waga urządzenia to zaledwie 58 gramów. Tak imponujący wynik został osiągnięty, ponieważ dziurawe są nie tylko boki i góra, ale również podłoga myszki. Gdyby komuś jednak nie przypasowała do gustu „pusta” konstrukcja przypominająca egzoszkielet, można to w bardzo prosty sposób zmienić. Górny panel jest wymienny, a w zestawie znajduje się dodatkowy gładki panel, który po nałożeniu całkowicie zmienia wygląd myszki.