Ranking klawiatur – wrzesień 2023

  • 61219

Dobra klawiatura może zwiększyć nie tylko komfort, ale i efektywność nauki czy pracy, a codzienne korzystanie z komputera może być dzięki niej po prostu wygodniejsze. Oczywiście musi w tym celu spełnić kilka wymagań: solidna konstrukcja, ergonomiczny układ oraz precyzyjne i przyjemne w dotyku klawisze to dopiero początek listy. Sprawdź zestawienie, do którego wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze klawiatury uniwersalne, multimedialne i profesjonalne. 

Nasz TOP-5 najlepszych klawiatur na polskim rynku:

1. SPC Gear GK630K Tournament Kailh Brown RGB

Jakość

Typ mechaniczna
Typ podłączenia USB, przewodowa
Przełączniki dla graczy Kailh Brown
Podświetlenie klawiszy tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

SPC Gear GK630K Tournament Kailh Brown RGB charakteryzuje się wyjątkową budową – została skrócona o blok numeryczny. Dzięki temu bez problemu można zabrać ją ze sobą np. na turniej do znajomych. Ponadto nie zajmie wiele miejsca na biurku i pozostawi wolną przestrzeń dla innych akcesoriów gamerskich. Posiada podświetlenie RGB, wyposażone w 18 różnych efektów świetlnych, które można dowolnie konfigurować. Kupując ten sprzęt, nie trzeba martwić się o jego wytrzymałość w trakcie emocjonującej rozgrywki – posiada aluminiowy top, a jego konstrukcja została dodatkowo wzmocniona specjalnie z myślą o graczach.

2. Genesis Thor 150 RGB

Jakość

Typ hybrydowa
Typ podłączenia USB, przewodowa
Podświetlenie klawiszy tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Idealnie sprosta wymaganiom osób, które szukają świetnego sprzętu za mniej niż 200 zł. Posiada blokadę klawisza Windows oraz przyciski multimedialne, dzięki którym z łatwością można zarządzać multimediami nawet podczas gry. Sprzęt wyposażony jest w przełączniki hybrydowe z szybkim czasem reakcji, co w połączeniu z niskim i wyczuwalnym progiem aktywacji zapewnia rozgrywkę bez żadnych opóźnień. Cechy te są odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Atrakcyjność sprzętu zwiększa podświetlenie RGB z 8 predefiniowanymi kolorami oraz 11 trybami. Komfort i wytrzymałość zapewniają ciche klawisze, których żywotność to aż 20 milionów kliknięć.

3. Razer Ornata Chroma V2

Jakość

Typ hybrydowa
Typ podłączenia USB, przewodowa
Podświetlenie klawiszy tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Wśród wielu jej ciekawych cech możemy wyróżnić wielofunkcyjną rolkę, która doskonale zastępuje rolkę w myszy. Dzięki temu nie trzeba odrywać dłoni od klawiatury, jeżeli chce się przesunąć ekran w dół lub w górę. Dodatkowo sprzęt posiada podświetlenie RGB Chroma o różnorodnych możliwościach dostosowania kolorystyki. Hybrydowe klawisze zapewniają cichą pracę i szybki czas reakcji. Ponadto przyciski w klawiaturze są programowalne, co sprawia, że użytkownik ma możliwość np. przyspieszenia akcji wykonywanych przez bohatera w trakcie rozgrywki.

4. SteelSeries Apex Pro US

Jakość

Typ mechaniczna
Typ podłączenia USB, przewodowa
Podświetlenie klawiszy tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Urządzenie ma 5.1.4-kanałowy dźwięk i imponującą moc 820 W. Na system 5.1.4 składają się cztery elementy: głośnik centralny, dwa odłączane od niego, bezprzewodowe głośniki surround oraz zapewniający precyzyjne basy, 10-calowy bezprzewodowy subwoofer. Każdy głośnik satelicki ma po jednym przetworniku, a głośnik centralny dwa przetworniki skierowane w górę (odbijają dźwięk od sufitu). Razem ze wspomnianą ogromną mocą, a także wsparciem dla Dolby Atmos i DTS:X zapewnia to przestrzenne, potężne i czyste brzmienie urządzenia. 

5. HyperX Alloy Origins Aqua

Jakość

Typ mechaniczna
Typ podłączenia USB, przewodowa
Przełączniki dla graczy HyperX Aqua
Podświetlenie klawiszy tak

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Jej podstawowe przyciski dopełnia sekcja numeryczna, dzięki której klawiatura umożliwia błyskawiczne tworzenie dokumentów oraz wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych. Posiada także odłączany kabel, dzięki któremu z łatwością można ją przetransportować w plecaku, aby udać się na rozrywkę do znajomych. W rozgrywce natomiast HyperX Alloy Origins Aqua jest niezawodna i świadczą o tym jej cechy – efektowne podświetlenie RGB, błyskawicznie działające klawisze czy korpus wykonany z lotniczego aluminium.