Ranking ekspresów do kawy – wrzesień 2023

  • 123622

Znudziła Ci się kawa rozpuszczalna i sypana? Masz ochotę na czarny, aromatyczny napój ze świeżo mielonych ziaren? A może marzysz o delikatnej mlecznej kawie z puszystą pianką?

Zależy Ci na szybkim i łatwym zaparzaniu kawy i oszczędzaniu czasu? Często masz gości i chcesz poczęstować ich najlepszą kawą?

Pozwól, żeby automatyczny ekspres do kawy rozpieścił Twoje kubki smakowe. Zobacz, który ekspres do kawy trafił do naszego rankingu 2023. Sprawdź 5 najlepszych modeli ekspresów. Który z nich zabierasz dzisiaj do domu?

1. DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.70.B

Jakość

Typ ekspresu automatyczny
Młynek stalowy żarnowy
Dostępne napoje Caffe Latte, Cappuccino, czarna kawa, Doppio, Espresso, Espresso Macchiato, Flat White, gorąca woda, gorące mleko, Latte Macchiato, Long coffee, spienione mleko
Ciśnienie / Moc 19 barów / 1450 W
System spieniający mleko wbudowany pojemnik na mleko

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Wygodę użytkowania zapewnia dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala, urządzeniem można sterować również za pomocą aplikacji mobilnej. Coffee Link App pozwala na zdalne parzenie kawy, konfigurowanie ustawień, a także odszukanie przepisu na konkretny napój. Do wyboru aż 12 kaw, a dzięki funkcji Moja Kawa zostaną zapisane konkretne ustawienia, aby przygotować ją potem jednym przyciskiem. Pod tym względem to prawdopodobnie najlepszy ekspres do kawy, najnowocześniejszy!

2. Philips LatteGo Premium EP3241/50

Jakość

Typ ekspresu automatyczny
Młynek ceramiczny
Dostępne napoje Americano, Cappuccino, czarna kawa, Espresso, gorąca woda, Latte Macchiato
Ciśnienie / Moc 15 barów / 1500 W
System spieniający mleko wbudowany pojemnik na mleko

RTV AGD

Allegro

Media Markt

onieważ nie ma rurek i składa się tylko z dwóch części, do umycia wystarczy 15 s pod bieżącą wodą lub wstawienie do zmywarki. Funkcja Moja Kawa pozwala na ustawienie programu wedle własnych preferencji, można wybrać jedną z pięciu dostępnych kaw poprzez kliknięcie odpowiedniej grafiki na ekranie dotykowym. Ceramiczny młynek zapewnia wyjątkowy aromat świeżo zmielonych ziaren, a system Aroma Extract dba o odpowiednią temperaturę i smak każdej zaparzonej filiżanki. Tak działają najlepsze ekspresy do kawy!

3. Krups Evidence One EA8958

Jakość

Typ ekspresu automatyczny
Młynek stalowy stożkowy
Dostępne napoje Americano, Caffe Latte, Cappuccino, Doppio, Espresso, herbata czarna, herbata zielona, herbata ziołowa, kawa XL, Latte Macchiato, Ristretto, spienione mleko
Ciśnienie / Moc 15 barów / 1450 W
System spieniający mleko zintegrowany

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Krups Evidence One EA8958 to ekspres popularnej serii, która regularnie gości w naszych zestawieniach, często na podium. To sprawdzony model, ma OLED-owy wyświetlacz alfanumeryczny i kolorowe ikony. Możesz wybierać spośród 14 gotowych kaw, a także paru innych napojów. Ustawienia da się dodatkowo modyfikować. Ważne: dwie kawy mleczne jednocześnie, rzadkość, nawet wśród najlepszych ekspresów do kawy! Duży zakres regulacji umiejscowienia dyszy. Jak wyjaśnia producent, hydrauliczny system dociska kawę z siłą odpowiadającą 30 kg.

4. Nivona CafeRomatica 821

Jakość

Typ ekspresu automatyczny
Młynek tak
Dostępne napoje Americano, Cappuccino, Espresso, gorąca woda, kawa z mlekiem, Latte Macchiato, spienione mleko
Ciśnienie / Moc 15 barów / 1465 W
System spieniający mleko zintegrowany

RTV AGD

Allegro

Media Markt

Tę linię najlepszych ekspresów do kawy Nivona określa jako propozycję „dla koneserów”, sytuując ją półkę wyżej niż modele „dla pasjonatów”. Już na pierwszy rzut oka widać, że Nivona CafeRomatica 821 wyróżnia się na tle konkurencji umiejscowieniem dotykowego wyświetlacza. Jest wyraźnie wyeksponowany, zespolony z ruchomym dozownikiem. Kolejne atuty: trzy profile smakowe – zmieniają czas zaparzania oraz ilość wody przepływającej przez świeżo zmieloną kawę.

5. Melitta Latticia F30/0-100

Jakość

Typ ekspresu automatyczny
Młynek stalowy stożkowy
Dostępne napoje Café Crema, Cappuccino, Espresso, gorąca woda, Latte Macchiato, spienione mleko
Ciśnienie / Moc 15 barów / 1450 W
System spieniający mleko zintegrowany

RTV AGD

Allegro

Media Markt

OleOle!

Od pięciu lat znajomość marki Melitta wśród polskich konsumentów nieustannie wzrasta. Wzrasta też sprzedaż. Jaki jest jej najpopularniejszy ekspres do kawy? Ranking udziela jednoznacznej odpowiedzi: Melitta Latticia F30/0-100. Spójrz na zdjęcie, to pokrętło regulacji ilości kawy. Jest też system podwójnego spieniania mleka, tego nie oferują pozostałe najlepsze ekspresy do kawy z tego zestawienia! Co więcej, podwójnie spienione mogą być dwie kawy jednocześnie, a układ jest automatycznie czyszczony parą. To już spotykamy u konkurentów – lecz rzadko.